skip to Main Content

1

Yarışmaya katılabilmek için öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için, ana menüdeki Başvuru bağlantısına ya da an sayfanın en üst bölümünde yer alan manşetin içindeki yeşil Başvur butonuna tıklayabilirsiniz. Kayıt olurken, bir eposta adresi belirtmeniz ve bir kullanıcı adı ile şifre oluşturmanız gerekmektedir.

2

Kayıt olduktan sonra, kullanıcı adı ve şifrenizle istediğiniz zaman sisteme giriş yapabilirsiniz. İlk olarak Başvuru Sahibi sayfasından, kendinizle ilgili bilgileri doldurmanız gerekiyor. Bu bilgileri doldurup göndermeden, proje bilgileri girişi yapamazsınız. Yarışmaya başvurabilmek için 1 Ocak 1985 tarihinden sonra ve 31 Aralık 2005 tarihinden önce doğmuş olmanız gerekmektedir.

3

Başvuru sahibi bilgilerini kaydettikten sonra, artık Projeler sayfasına girebilirsiniz. Yarışmaya katılabilmek için en az 1 projeyi eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. İsterseniz 1’den fazla proje ile de katılabilirsiniz. Bu sayfadaki Yeni Proje Oluştur butonuna tıklayarak projenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Başlangıçta projeyi kaydedebilmek için sadece Proje Adı alanını doldurmanız yeterli olacaktır, fakat tüm alanları doldurmadan projeniz yarışmaya katılmaya hak kazanamayacaktır.

4

Yarışmaya, siz dahil en fazla 3 kişi olmak koşuluyla, ekip olarak da katılabilirsiniz. Eğer ekip olarak katılıyorsanız, diğer üyeler ile ilgili bilgileri Proje Bilgileri‘nde yer alan Ekip Üyeleri bölümüne kaydetmeniz gerekmektedir.

5

Başlangıçta tüm proje detaylarını doldurmanız gerekmez. Doldurdukça, Projeler sayfasından, projenizin başvuruya uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer gerekli tüm alanlar doldurulmuşsa, projenizin altındaki ilerleme çizgisi %100 yeşil olur ve değerlendirmeye katılmaya hak kazanır. Ekip Üyeleri alanı hariç proje detaylarındaki her alan doldurulmalıdır.

Proje silemezsiniz. Eğer silmek isterseniz, proje bilgilerini boş bıraktığınızda zaten değerlendirmeye alınmayacaktır. 1 Mayıs 2020 itibariyle girişi tamamlanmış her proje, değerlendirmeye girmeye hak kazanacaktır.

Back To Top